Úvod‎ > ‎Metodika programu‎ > ‎

Gramotnost.CZ - Zdravá abeceda pro dospělé


"Zdravý životní styl" je jedním z nejvýznamnějších mediálních a vůbec společenských témat. Pro laika je obtížné najít v záplavě doporučení a různých směrů informaci, která by mu zjednodušila a zároveň zkvalitnila rozhodování v oblasti životosprávy.

Spolu s předními odborníky na danou problematiku a také s pomocí metodiků vzdělávání dospělých jsme sestavili vzdělávací modul, který vychází z metodiky Zdravé abecedy. 

Vychází z okřídleného sloganu R. Fulghuma Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce. Protože ve školce dnes děti poznávají pravidla životosprávy pro svět, ve kterém budou žít s námi, je dobré, abychom si je osvojili i my dospělí.

Rychlý test, jak je na tom sám, si může udělat každý, když se podívá na kompetence dětí. Další testy, ale i webináře a e-learningový kurz můžete najít na www.gramotnost.cz.

Dalším krokem pak může být podpora dalších členů rodiny, aby vědomě řídili svou životosprávu, a ovlivňování institucí (školy, pracoviště, zájmové spolky, veřejný prostor), aby byly podmínky pro zdravý život co nejlepší.
Gramotnost.CZ logo