Úvod‎ > ‎O programu‎ > ‎Projekty Zdravé abecedy‎ > ‎

2014-2015 Dokážu to! - příprava lektorů Zdravé abecedy

V roce 2014-2015 probíhá projekt Dokážu To!, který má za cíl podpořit pedagogy MŠ a ZŠ v rozvoji horizontální kariéry, tedy aby vedle vlastní pedagogické činnosti začali sdílet své zkušenosti a znalosti s ostatními učiteli v roli lektorů a mentorů.
Projekt je obsahově rozčleněn podle programů AISISu, vedle programu Rozumíme penězům a Minimalizace šikany dostala prostor i Zdravá abeceda. 

Doprovodnými moduly jsou zahraniční stáže, jedna z nich byla věnována i tematice životosprávy ve skotském Edinburghu (více >>zde).

Cílem modulu Zdravé abecedy je příprava necelé stovky "peer-lektorek", tak, aby měly školky ve všech regionech ČR možnost oslovit kvalifikovanou kolegyni v dojezdové vzdálenosti.
Díky jejich spolupráci vznikly i některé nové materiály, které je možné použít i po ukončeí projektu, především instruktážní popisující pravidla a využití společenské hry Zdravá abeceda a také film dokumentující kompetence k dobré životosprávě dětí, který mohou nové lektorky pouštět na svých kurzech dalším kolegyním.
Tento projekt probíhá od května 2014 do června 2015 a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 
Reg. č.: CZ.1.07/1.3.00/48.0031.
Více o projektu na samostatných webových stránkách www.dokazuto.cz.